ksiazki_serce
Joanna Puchacz grafika

Fot. archiwum prywatne J. Puchacz

15 marca 2022 r. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie – Joanna Puchacz – została Lubelskim Bibliotekarzem Roku 2022 w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Zarząd Okręgu w Lublinie.

Dzięki staraniom Pani Joanny Puchacz Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 944 000 zł na modernizację i wyposażenie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016 – 2020 ze środków finansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. W 2021 roku przedsięwzięcie zakończono i budynek oddano do użytku. Obecnie jest to Biblioteka na miarę XXI wieku.

Jako pierwsza placówka w powiecie biłgorajskim uruchomiła wypożyczalnię elektroniczną. Aktywnie działa także na innych polach związanych z kulturą i życiem społecznym. Pani Joanna Puchacz dba o promocję biblioteki poprzez współpracę z lokalnymi mediami i władzami.

Poza laureatką do konkursu zgłoszone zostały:

– Pani Marta Oniszczuk z Filii Bibliotecznej w Nowodworze, gm. Lubartów

– Pani Jolanta Rybicka z Filii nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Serdecznie gratulujemy!

Informację przekazało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie

Informację powielono z: Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Więcej informacji o działalności Pani dyrektor można znaleźć na stronie konkursu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich